GET AWAY NEW YORK – MED NEW YORK TJEJMIL
New York Tjejmil 2019.
Resa: 2-9 juni eller 6-10 juni
Loppdag: Preliminärt 8 juni 2019
Paketpris från: 14 200 kr
Startplats: 595 kr
Följ med på en härlig tjejresa till New York och spring eller gå New York Tjejmil! Tillsammans med systrarna Sanna och Jenny Kallur får du uppleva dagar med härlig träning och känna storstadspulsen med shopping, utflykter, musikaler, roof-top-bar-besök, restauranger och kaféer. Det här är en resa och ett lopp för alla som vill uppleva en fantastisk gemenskap och tillsammans lyftas fram av publiken under det härliga loppet i Central Park.
Film om Tjejmilen i New York
New York är drömmarnas stad och här har du aldrig tråkigt. Ta del av shopping i överflöd, träning i Central Park och överraskningspass på coolt gym i New York, fantastiska restauranger, roof-top-barer och caféer.
Vi kommer vara ett gäng tjejer. Vi springer morgonjoggar och tränar med våra träningsexperter varje morgon i Central Park. Efter dusch och frukost njuter vi av staden antingen på egen hand eller gemensamt med allt från shopping, cykelsightseeing eller intressanta utflykter. På kvällarna äter vi gemensamma middagar, kanske går på en musikal eller till en roof-top-bar och ser ut över staden.
Du gör så lite eller så mycket du vill tillsammans med gruppen. En sak är i alla fall säker – vi på Springtime hjälper dig med det mesta har åkt till New York Tjejmil sedan 1989, vi kan och älskar New York!
Våra instruktörer och systrarna Kallur tar väl hand om dig och vi samarbetar även med lokala svensktalande guider.
Lämna en recension